Достапни линкови

Пакистан: Шеик Омар осуден на смртна казна


Пакистанскиот суд денеска го осуди исламскиот екстремист Шеик Омар на смртна казна поради киднапирањето и убиството на американскиот новинар Даниел Перл. Тројцата соучесници на Омар се осудени на доживотен затвор. Пакистанските власти презедоа силни мерки за безбедност поради можната одмазда на исламските екстремисти.
XS
SM
MD
LG