Достапни линкови

Изреал: Шефот на кабинетот на Шарон не оди во Вашингтон


Израелскиот премиер Ариел Шарон одлучи да не го прати во Вашинтон шефот на неговиот кабинет на разговори со државниот секретар на Соединетите Држави Колин Пауел , се дознава од извори блиски до израелската влада . Шефот на Кабинетот Дов Вајсгласм требаше утре во Вашингтон да се сретне со Пауел пред таканаречениот состанок за Блискиот Истопк на четворката , Соединетите Американски Држави , Европската Унија , Русија и Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG