Достапни линкови

Кабул: Три лица заболени од колера


Светската здравствена организација денеска соопшти дека три лица во Кабул се заболени од Колера и се стравува дека болеста ќе се шири во воено опустошената земја. Во последниве три недели во Кабул се хоспитализирани шест илјади луѓе од епидемијата на диареа, изјави портпаролот на Светската Здравствена Организација, Лорета Хајбер Жирард.
XS
SM
MD
LG