Достапни линкови

Филипини: Сто загинати во невреме


Како последица на Тајфуните и Монсунските дождови на Филипините околу 100 лица го загубија животот. Големите поплави, како што е официјално соопштено оштетиле околу 2 илјади домови само на островото Лузон кое га напуштиле 11 илјади лица.
XS
SM
MD
LG