Достапни линкови

Израел: Уапсен потенцијален бомбаш


Израелските безбедносни сили успеале да уапсат потенцијален Палестинец бомбаш самоубиец откако отворил оган врз воена патрола која ја претресувала околината на едно палестинско село во близина на границата на Западниот Брег, соопшти израелската војска. Инцидентот се случил доцна синоќа и предизвикал паника во централниот дел на Израел.
XS
SM
MD
LG