Достапни линкови

Блиски Исток: Пауел нема намера да му одговори на Арафат


Палестинскиот лидер Јасер Арафат пратил писмо до американскиот државен секретар Колин Пауел во кое се нагласуваат реформите во палестинската управа кои почнал да ги спроведува. Но, малку е веројатно дека Пауел ќе му одговори на ова писмо, соопшти синоќа Стејт Департментот. Дршавниот Секретар го прочита писмото меѓутоа нема намера да стапи во контакт со Арафат, изјави портпаролот на Стејт Демпартментот Ричард Баучер .
XS
SM
MD
LG