Достапни линкови

САД: Нелегитимни апсењата по налог на меѓународниот суд


Американскиот амбасадор при Обединетите Нации Џон Негропонте изјави дека Соединетите Држави ќе го сметаат за нелегитимно апсењето на било кој американски граѓанин по налог на Меѓународниот Кривичен Суд. Ќе ја искористиме нареднава година да изнајдеме подобра додатна заштита, која според нашите проценки ја заслужуваат американските граѓани, рече амбасадорот Негропонте.
XS
SM
MD
LG