Достапни линкови

Грција: Демант на изјавата на Слободан Чашуле


Министерството за надворешни на Грција ја демантира изјавата на шефот на македонската дипломатија Слободан Чашуле дека постои договор прашањето на разликите за името да не се решава се додека Македонија не ја признаат две третини од земјите членки на Обединетите Нации. Најкатегорично демантираме дека постои таква спогодба, изјави синоќа во Атина портпаролот на грчкото министерство за надворешни работи Панајотис Беглитис.
XS
SM
MD
LG