Достапни линкови

Турција: Министерот за надворешни Исмаил Џем поднесе оставка


Турската новинска агенција Анадолија денеска јави дека турскиот министер за надворешни работи Исмаил Џем поднел оставка. Оставката на Џем е последната во серијата оставки во кабинетот на премиерот Булент Еџевит.Вчера Еџевит за прв пат ја спомна можноста за предвремени избори но рече дека не планира да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG