Достапни линкови

Чеченија: 30 полицајци ранети


Повеќе од 30 полицијаци од регионот Гудермеск во Чеченија се ранети денеска кога нивниот автобус налетал на мина во близина на селото Енгел Јурт. Шефот на администрацијата во Гудермеск Ахмед Абастов изјави дека автобусот со 36 полицајци налетал на мина која била активирана со далечински управувач. Сите полицајци се надвор од животна опасност.
XS
SM
MD
LG