Достапни линкови

САД: Немало информации што би ги спречиле нападите од 11 септември


Членовите на одборот за разузнавачка дејност на двата дома на американскиот Конгрес кои водат истрага околу пропустите на разузнавачките служби во врска со предвидувањата на терористичките напади на 11 септември, наведуваат дека не е пронајдена ниту една информација која би можела да доведе до спречување на нападите во Њујорк и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG