Достапни линкови

Русија: Исчезнат хеликоптер


Хеликоптер кој превезувал 21 лице изчезнал во Северна Русија, соопшти изутрината портпаролот на министерството за итни состојби пренесуваат руските агенции. Хеликоптерот во кој имало 8 членови на екипажот и 13 патници во среда во 12 часот го напуштил градот Норилск , но два часа подоцна не стигнал на предвидената дестинација, наведува министерството.
XS
SM
MD
LG