Достапни линкови

САД: Посета на францускиот министер за надворешни работи


Францускиот Министер за Надворешни Работи Доминик Вилпен синоќа пристигна во Вашингтон каде што се очекува да разговара за израелско – палестинскиот конфликт. Денеска Вилпен ќе се сретне со американскиот потпретседател Дик Чејни, државниот секретар Колин Пауел и советникот за национална безбедност Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG