Достапни линкови

Кина: Осум загинати во експлозија


Осум лица загинаа а осум се повредени синоќа во екплозија што се случи во северна Кина јави новинската агенција Ксин Хуа. Првичната истрга покажала дека до екплозијата дошло кога илегален екплозив случајно бил зафатен од оган.
XS
SM
MD
LG