Достапни линкови

САД: Војната во Авганистан сеуште не е завршена


Воената фаза на борбата против тероризмот во Авганистан не е завршена и таа земја и понатаму останува опасна и покрај поразот на талибанската милиција, соопшти денеска Белата Куќа. Ќе има уште воени мисии, рече портпаролот на Белата Куќа Ари Флечер кој додаде неодамнешното убиство на авганистанскиот потпретседател Хаџи Абдул Кадир ги потресе авганистанските власти покажувајки дека таму и понатаму е опасно.
XS
SM
MD
LG