Достапни линкови

Косово: Воена вежба на КФОР


Американските војници од составот на Стратешките резервни сили на НАТО утре на Косова ја започунаваат едно месечната оперативна воена вежба Брз Чувар, соопшти денеска КФОР. Потполковникот на КФОР Готфрид Салнер изјави дека цел на вежбата е проверување и усвршување на способностите на американските сили како и демонстрација на одлучноста и посветеноста на силите на НАТО во регионот.
XS
SM
MD
LG