Достапни линкови

Израел: Нови инциденти


Еден израелски војник е тешко ранет изутрината во појасот Газа, откако палестинците отвориле оган од автоматско оружје. Во друг инцидент во село близу Тулкарем, израелските војници раниле еден Палестинец, изјавија очевидци. Израелската војска во тоа село воведе полициски час и започнала да ги претресува куќите.
XS
SM
MD
LG