Достапни линкови

Нови Сад: Експлозија на автомобил


Автомобил марка Ауди 8 со босански регистарски таблички , денеска околу 10 часот експлодира во Нови Сад. Истражниот судија на Окружниот суд во Нови Сад Предраг Четковиќ соопшти дека сопственикот на возилото Танасије Самарџиќ загинал а полесно е повредена неговата девојка. Полицијата се уште не соопшти за што се работи.
XS
SM
MD
LG