Достапни линкови

Ал Каеда: Осама Бин Ладен и Мула Омар се живи


Осама Бин Ладен и водачот на талибанците Мула Омар се живи и здрави, изјави за една арапска телевизија Аби Лаит ал Либи, по потекло Либанец кој тврди дека е портпарол на Ал Каеда. Ние борците за Џихад се надеваме дека ќе влеземе во нова фаза односно герилска војна и ќе ги погодиме американските цели таму каде што не очекуваат, изјави Ал Либи.
XS
SM
MD
LG