Достапни линкови

Израел: Убиен висок претставник на исламски Џихад


Припадниците на специјалната единица на израелската војска рано изутрината убија висок преставник на исламскиот Џихад во северниот дел на Западниот Брег, се дознава од извори блиски на ова радикално движење. Истите извори соопштија дека 30 годишниот Моамар Даргам е убиен во заседа која израелските војници ја поставиле во Јамун село одалечено 10 километри од Џенин.
XS
SM
MD
LG