Достапни линкови

Киев: Посета на Џорџ Робертсон


Генералниот Секертар на НАТО Џорџ Роберстон денеска престојува во Киев каде ќе разговара со официјални преставници на Украина за зајакнување на Украинската соработка со Алијансата. Роберстон ќе се сретне со украинскиот претседател Леонид Кучма и министерот за надворечни работи Анатолиј Зленко со кои ќе разговара за вклучувањето на Украина во НАТО.
XS
SM
MD
LG