Достапни линкови

Индонезија: Бројот на жртви во пожарот расте


Најновиот биланс на загинатите во вчерашниот пожар кој изби во Караоке барот на островот Суматра изнесува 46 лица, соопшти денеска Индонезиската влада. Спасувачките екипи и натаму трагаат по изчезнатите лица.
XS
SM
MD
LG