Достапни линкови

Кабул: Уапсени две лица за атентатот на потпретседателот


Министерството за внатрешни работи на Авганистан соопшти дека во Кабул се уапсени две лица во врска со убиството на потпретседателот Хаџи Абдул Кадир. Уапсени се 10 те телохранители на министерството за труд.
XS
SM
MD
LG