Достапни линкови

Кина: Стравување за судбината на 50 рудари


Кинеските медиуми јавуваат дека и натаму се стравува за судбината на повеќе од 50 рудари по пробивањето вода во трите рудници за јаглен во североисточната провинција Џилин. Во инциденти поврзани со рудниците во Кина минатата година животот го загубиле 7000 луѓе.
XS
SM
MD
LG