Достапни линкови

Русија: Пацифичката флота почна воени вежби


Руската пацифичка флота денеска започна серија воени вежби во кои се вклучени бродовите, подморниците и военото воздухопловство. Командата во Владивосток не прецизираше до кога ќе траат маневрите.
XS
SM
MD
LG