Достапни линкови

Индонезија: 20 загинати во пожар


Најмалку 20 лица загинаа во пожар во еден караоке бар на Индонезискиот остров Суматра. Според локалните медиуми, причина за пожарот е краток спој на електричната инсталација.
XS
SM
MD
LG