Достапни линкови

Брисел: Робертсон потврди дека Дерониќ е уапсен


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон потврди дека КФОР го уапси Мирослав Дерониќ обвинет од Хашкиот трибунал за воени злосторства. Дерониќ е обвинет за организирање масакр врз повеќе од 60 босански муслимани од Глогово – источна Босна.
XS
SM
MD
LG