Достапни линкови

Сараево: Самит на шефовите на БИХ, Хрватска и Југославија на 15-ти


Самитот на шефовите на Босна и Херцеговина, Хрватска и Југославија ќе се одржи на 15 овој месец во Сараево, објави сараевската агенција Онаса, наведувајќи дека информацијата е потврдена од Претседателството на федерацијата на Босна. На самитот се очекува да биде постигнат нов политички квалитет во меѓусебните односи на трите држави. Покрај три членото босанско претседателство на самитот ќе учествуваат и претседателите на Хрватска и Југославија, Стипе Месиќ и Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG