Достапни линкови

Москва: Посета на францусикиот министер за надворепни работи


Францускиот Министер за Надворешни Работи, Доминик де Вилпин престојува во Москава на разговори со рускиот државен врв. Како што е најавено главни теми се насилствата на Блискиот Исток и релацијата на Русија со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG