Достапни линкови

САД: Обединети во борба против тероризмот


Американскиот претседател Џорџ Буш, синоќа повтори дека Соединетите Држави се обединети во борбата против тероризмот. Кога напаѓате еден Американец, сте не нападнале сите нас, рече Буш во редовното неделно радиско обраќање на нацијата. Претседателот Буш изјави дека 60 илјади американски војници се распоредени ширум светот во рамките на борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG