Достапни линкови

Бангладеж: Големи поплави


Околу 100 илјади лица во Бангладеш ги напуштија нивните домови поради поплвите на реките по големите дождови што ја зафатија државата. Во Бангладеж веќе три дена врне а метеоролозите најавуваат дождови и во следните денови.
XS
SM
MD
LG