Достапни линкови

Газа: Нови жртви


Една жена и нејзината две годишна ќерка загинаа изутрината во екплозија на тенковска граната во појасот Газа додека се возеле со такси, соопштија палестински извори. Според еден очевидец, возачот на таксито и другите две деца на убиената жена не се повредени. Израелската војска негираше дека имало било какви пукотници во тој регион.
XS
SM
MD
LG