Достапни линкови

САД: Уапсен посинокот на Садам Хусеин


Американските власти денеска во Мајами го уапсија посинокот на ирачкиот претседател Садам Хусеин . Еф Би Ај соопшти дека Мохамед Сафи е уапсен за влегување во Соединетите Држави каде што имал намера да учествува на летечки тренинг семинар а за тоа немал соодветна виза.
XS
SM
MD
LG