Достапни линкови

Загреб: Посета на претседателот на Бугарија


Бугарскиот претседател Георги Парванов денеска треба да пристигне во четри дневна посета на Хрватска која ќе биде посветена на еконмската соработка. Парванов ќе разговара со хрватскиот претседател Стипе Месиќ и со повеќе официјални преставници на оваа земја .
XS
SM
MD
LG