Достапни линкови

САД: За прв пат нафта од Русија


Прв пат во руско-американската историја, во Соединетите Држави денеска се доставени два милиони барели сурова нафта од Русија. Американскиот министер за Енергетика Мајкл Смит на дочекот на танкерот изјави дека доставувањето на руската нафта преставува пример дека Соединетите Американски Држави и Русија , можат да работат заедно на променливиот глобален пазар со цел зајакнување на своите економии.
XS
SM
MD
LG