Достапни линкови

Северна Кореа: Продолжување на дијалогот со Јужна Кореа


Северна Кореа денеска потврди дека сака да го продолжи дијалогот и соработката со Јужна Кореа, се наведува во соопштението на северно-кореанската Комисија за мирно соединување. Северна Кореа сака да ја избегне ескалацијата на судирите по минато-неделните инциденти при што загинаа четворица јужно кореански војници и едно лице изчезна. Максимално ќе се потрудиме да го промовираме дијалогот и соработката стои во соопштението.
XS
SM
MD
LG