Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Денеска во Хаг продолжи судењето против бившиот југословенски претседател Слободан Милошевиќ со сведочењето на Волфганг Петриќ кој беше Висок преставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина. Судењето против Милиошевиќ беше прекинато на 17 јуни поради болеста на бившиот претседател обвинет за воени злосторства од Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG