Достапни линкови

Лондон: Блиски Исток тема на разговорите на „квартетот“


Специјалните пратеници на Соединетите држави, Русија,Европската Унија и Обединетите Нации денеска во Лондон ќе разговараат за ситуацијата на Блискиот Исток. Оваа средба на таканаречениот квартет доаѓа по изјавата на американскиот претседател за реформи во палестинската управа, вклучувајќи и промена на лидерите со цел создавање независна палестинска држава.
XS
SM
MD
LG