Достапни линкови

САД: Предупредувања за терористички напади


Американскиот стејт департмент повторно ги предупреди граѓаните во странските земји да бидат внимателни поради натамошните закани за терористички напади против американските интереси. Новото предупредување доаѓа пред 4 јули денот на американската независност. Соединетите држави, како што јавуваат агенциите, немаат информации за било какви специфични цели за напад.
XS
SM
MD
LG