Достапни линкови

Пале: СФОР влезе во куќата на Караџиќ


Сили на СФОР со подршка на хеликоптери ноќеска влегле на Пале во куќата на бившиот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ, јави Бета. Според истиот извор, куќата на Караџиќ неколку часа пред акцијата ја напуштил синот на Радован Караџиќ Саша а во неа не живеел никој веќе 5 години. Во Босна инаку, се наоѓа специјален тим на НАТО за апсење на воени злосторници.
XS
SM
MD
LG