Достапни линкови

Израел: Две полесно повредени лица при експлозија на бомба


Две лица се полесно повредени кога експлодирала бомба на железничката пруга во близина на израелскиот градот Лод во моментите кога поминувал патнички воз. Според првичната истрага, полицијата верува дека се работи за палестински атентат.
XS
SM
MD
LG