Достапни линкови

Грција: Експлозија на бомба, едно лице рането во Пиреа


Едно лице е рането во експлозија на бомба доцна синоќа во најпрометното грчко туристичко пристаниште Пиреа, соопшти полицијата . Според истиот извор повредениот човек најверојатно ја носел бомбата која експлодирала во близина на претставништвото на бродската компанија Хелас Флајинг Долфинс во Пиреа .Засега никој не ја презел одговорноста за инцидентот.
XS
SM
MD
LG