Достапни линкови

Израел: Полицијата и службата за безбедност во највисока борбена готовност


Израелската полиција и службата за безбедност од синоќа се во највисока борбена готoвност поради информациите за можни напади врз една населба во која живеат ултра ортосоксни евреии во Ерусалим , соопштија полициски извори . Инаку во појазот Газа синоќа израелската војска отварала артилериски оган врз бегалскиот камп во Хану Јунису , јавија агенциите .
XS
SM
MD
LG