Достапни линкови

Јужна Кореа: Четири загинати во инцидент на патролни бродови


Четворица војници од јужнокорејската морнарица загинаа изутрината а 18 се ранети во судирите со севрно корејските патролни бродови во водите на западниот брег на поделениот полуостров , соопшти денеска Министерството за Одбрана на Јужна Кореа .Северо кореанските бродови по инцидентот се вратиле во териториалните води на Северна Кореа .
XS
SM
MD
LG