Достапни линкови

Ставрополју: Путин ги посети подрачјата зафатени со поплави


Рускиот претседател Владимир Путин ги посети подрачјата зафатени со поплави во јужна Русија и оцени дека лошата подготвеност на локалните власти значително ги зголемила штетите предизвикани од поплавите . Ако работите би се подготивеле порано , можеби штетите би биле минимални и бројот на жртвите би бил помал . Системот на известување не ни постоел , изјави Путин во Ставрополју , каде го посети кампот во кој се сместени жртвите од поплавите .
XS
SM
MD
LG