Достапни линкови

Хеброн: Уништен штабот на палестинската полиција


Израелската војска со експлозив го уништи штабот на палестинската полиција во Хеброн каде засолниште најдоа 15 палестински активисти кои одбиваа да се предадат на изреалските сили , изјавија денеска очевидци . Израелското воено радио јави дека палестинските активисти најверојатно се мртви , откако воените инжиниери активирале два тона експлозив за да ја уништат зградата на полицијата .
XS
SM
MD
LG