Достапни линкови

Вашингтон: Претставници од САД, ЕУ и ОН ќе се сретнат во Лондон


Преставници на Соединетите Американски Држави , Европската Унија и Обединетоите Нации ќе се сретнат следната недела во Лондон за да разговараат за новата стратегија за мир на Блискиот Исток која ја покрена американскиот претседател Џорџ Буш, соопштено е во Вашингтон.Сосотанокот најверојатно ќе се одржи во вторник за кога се очекува детално да се разгледа Бушовиот план.
XS
SM
MD
LG