Достапни линкови

САД: Ворлдком пред колапс


Уште една американска Компанија се наоѓа пред колапс . Компанијата Ворлд ком Ај Ен Си , соопшти дека има непокриени сметки за речиси 4 милијарди долари .Ворлд Ком е вториот најголем меѓународен телефонски и интернет сервис од Џексон Мисисипи .Ова е последен од серијата финансиски скандали , и веста ги потресе финансиските пазари во Соединетите Држави , Азија и Европа.
XS
SM
MD
LG