Достапни линкови

Македонија: КФОР уапси едно лице на границата


КФОР на граничниот појас со Македонија , на косовска страна уапси едно лице облечен во маскирна униформа и маска на глава кој заедно со поголема група луѓе илегално ја преминувале границата. Останатите од групата кои доаѓале од правец на Македонија успеале да побегнат соопшти КФОР. Притвореното 19 годишно момче е пренесен во базата Бонстил во Урошевац.
XS
SM
MD
LG