Достапни линкови

Вашингтон: САД очекуваат Павковиќ да ја профати одлуката


Потпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер, изјави синоќа дека Соединетите Држави очекуваат генералот Павкович да ја прифати одлуката на претседателот Коштуница за негово пензионирање. Според Бауџер прашањето на Павковиќ е внатрешна работа која Југославенската власт треба да ја реши во согласност со демократските принципи.
XS
SM
MD
LG